Esperal Szczecin

 

ESPERAL – WSZYWKA ALKOHOLOWA

POWIEDZ  STOP! ALKOHOLOWI 

 

Czym jest wszywka alkoholowa (esperal)

Wykonanie tzw. wszywki alkoholowej polega na podskórnej implantacji określonej przez lekarza ilości tabletek leku esperalu. Powoduje to wymuszenie abstynencji alkoholowej, której nieprzestrzeganie grozi wywołaniem szeregu ciężkich objawów , pojawiających się natychmiast po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Są to objawy silnego zatrucia takie jak:

– uczucie gorąca i zaczerwienienie skóry twarzy, uczucie duszności,

– przyspieszona akcja serca,ból i zawroty głowy,

-bóle brzucha, nudności i wymioty,

-uczucie senności, utrata świadomości, śpiączka, a nawet zgon.

Zalety zabiegu wszycia esperalu:

– wysokie bezpieczeństwo zabiegu i najwyższa jakość (zabieg wykonywany jest przez doświadczonych lekarzy)

 jest całkowicie bezbolesny (zastosowanie znieczulenia miejscowego) a krótki czas jego trwania (ok. 20min) pozwala na szybki powrót do codziennych zajęć

krótki okres gojenia rany ok. 7 dni

okres abstynencji alkoholowej do 12 miesięcy

-możliwość powrotu do codziennych czynności (np. prowadzenie auta) bezpośrednio po zabiegu.

 

Wszywka alkoholowa – esperal

Od wielu lat jedna z najbardziej znanych metod na porzucenie nałogu alkoholowego.

Metoda ta ma wielu zwolenników, a jej działanie przebiega w mechanizmie tak zwanej terapii awersyjnej. Ma ona bardzo dobre wyniki w leczeniu nałogu alkoholizmu i skutecznie wymusza abstynencję nawet w najbardziej skrajnych przypadkach. Spożywanie alkoholu powoduje wtedy gwałtowne wystąpienie ciężkich objawów zatrucia aldehydem octowym , co prowadzi do tragicznych następstw takich jak znaczne uszkodzenie narządów wewnętrznych, śpiączki a nawet zgonu. Obawa przed sięgnięciem po alkohol jest tutaj podstawowym bodźcem psychologicznym znacznie ułatwiającym rzucenie nałogu.

 

Implementacja esperalu

Wszycie wszywki alkoholowej ma wysoką skuteczność, a czas jej działania wynosi aż 1 rok.

 

OFERUJEMY DWIE WERSJE ZABIEGÓW:

Wersja ekonomiczna (standardowa):

Wersja Ekonomiczna wszywki alkoholowej (esperal) jest ofertą skierowaną do osób, które nie mogą sobie pozwolić na dodatkowe koszty związane z ubezpieczeniem zabiegu.

Zawiera:

-zwykłe, nierozpuszczalne szwy

-standardowe materiały używane podczas zabiegu

-konieczność zgłoszenia się na ściągnięcie szwów za 7-10 dni (dodatkowo płatne 50zł)

-konieczne mogą być kolejne niezbędne kontrole lekarskie

Wersja GOLD (rozszerzona):

Pakiet rozszerzony GOLD jest kompleksowym uzupełnieniem oferty i zawiera znaczne korzyści istotne dla przebiegu terapii i osiągnięcia efektu o najwyższej jakości (najbardziej wydajny efekt).

W skład tej oferty wchodzą niezbędne rowiązania zapewniające najbardziej bezpieczny przebieg terapii i osiągnięcie właściwego efektu:

-ubezpieczenie pacjenta od nieprzewidzianych następstw zabiegu (bezpłatna kontrola w przypadku powikłań, leczenie powikłań – współpraca z zespołem lekarskim w zakresie chirurgicznym)

-zastosowanie zastrzyku z antybiotykiem (zmniejsza ryzyko powikłań infekcyjnych)

-zastosowanie rozpuszczalnych szwów (największa higiena i brak konieczności powrotu w celu usunięcia szwów)

-wersja rozszerzona skutecznie redukuje ryzyko powikłań

-najbardziej komfortowa wersja dla pacjenta

Wersja rozszerzona jest łatwym i wygodnym rozwiązaniem dla pacjentów pracujących poza granicami Polski. Z terapii mozna skorzystać podczas podróży. Według opinii naszych pacjentów, ta wersja zabiegu umożliwia skorzystanie z bezpiecznego przebiegu terapii bez obawy o ryzyko powikłań (wersja rozszerzona skutecznie je redukuje) i jednocześnie bez potrzeby powrotu w celu usunięcia szwów.

Niestandardowe elementy

Oferta dla pacjentów wymagających najwyższych standardów i kompleksowej opieki.

 

 

ESPERAL – informacje

Esperal jest lekiem hamującym metabolizm alkoholu w organizmie i ma zastosowanie w leczeniu uzależnienia od alkoholu. w tzw. terapii awersyjnej (nie powoduje bezpośrednio uczucia zniechęcenia do picia alkoholu, lecz stanowi swoisty bodziec odstraszający przed sięgnięciem po alkohol). Jego skuteczność opiera się na wywoływaniu tzw. reakcji zatrucia aldehydem octowym , czyli zespołu ciężkich objawów związanych z uszkodzeniem narządów ważnych dla życia takich jak wątroba I mózg. Objawy te pojawiają się natychmiast po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu.

Mechanizm działania esperalu uniemożliwia rozkład i eliminację z organizmu szkodliwych związków aldehydu octowego – bezpośredniego produktu przemiany alkoholu etylowego, które mają działanie toksyczne dla komórek i tkanek organizmu. W wyniku tego dochodzi do nadmiernego gromadzenia się toksycznych substancji, które znacznie uszkadzają komórki naczyń krwionośnych, wątroby oraz komórki nerwowe (w sposób nieodwracalny).Nieprzestrzeganie zakazu spożywania alkoholu w okresie terapii lekiem esperal prowadzić może do tragicznych następstw – poprzez śpiączkę aż do zgonu włącznie.